Main Sponsor

Barbourne Ex-Servicemens

Club

Worcester Darts League Logo

Team Knockouts

Team Knockout- 'Jason Knight Trophy'

Round One: 27th November

Winning Post B 3 v 4 West Midlands

Bridge B 0 v 4 Heroes

Swan Inn 4 v 1 New Inn B

Eagle Vaults 2 v 4 Alma

Barbourne Ex 2 v 4 Blackpole

Punchbowl 3 v 4 Maple Leaf

Berkeley 2 v 4 Plumbers

Bye: Horn & Trumpet

Byes: Division One and Division Two sides

 

Round Two: 11th December

Plumbers Arms 1 v 4 Winning Post OJs

Horn & Trumpet 3 v 4 Bedwardine

Alma 2 v 4 Farriers Arms

West Midlands 4 v 3 Oak Apple B

Blackpole 2 v 4 Camp House

Swan Inn 0 v 4 Northwick Arms

Maple Leaf 4 v 3 Crown

Heroes 4 v 3 Bridge Newbies

Byes: Division One sides

 

Round Three: 29th January

West Midlands (Div 3) 0 v 4 Bridge Bandits (Div 1)

Bedwardine (Div 2) 1 v 4 Hanbury Turn (Div 1)

Camp (Div 2) 0 v 4 Oak Apple A (Div 1)

Heroes (Div 3) 0 v 4 New Inn A (Div 1)

Northwick (Div 2) 4 v 2 Prince of Wales (Div 1)

Winning Post OJs (Div 2) 0 v 4 Virgin (Div 1)

Farriers (Div 2) 1 v 4 Maple Leaf Bear Leaves (Div 1)

Maple Leaf (Div 3) 0 v 4 Droitwich WMC (Div 1)

 

 

Quarter Final:

The Glovers (Div 1) 4 v 1 Northwick (Div 2)

Droitwich WMC (Div 1) 4 v 0 New Inn A (Div 1)

Hanbury Turn (Div 1) 4 v 1 Oak Apple A (Div 1) (at Boat & Railway)

Maple Leaf Bear Leaves (Div 1) 4 v 0 Virgin Tavern (Div 1)

 

Team Knockout- 'Jason Knight Trophy'

Semi Final: 18th March

Droitwich WMC (Div 1) v Hanbury Turn (Div 1) @ Virgin

Virgin Tavern (Div 1) v The Glovers (Div 1) @ Prince of Wales

 

Final: 13th May

Division One Team Knockout

Quarter Final: 27th November

Prince of Wales 1 v 4 Virgin

Oak Apple A 4 v 2 Hanbury Turn

Maple Leaf Bear Leaves 4 v 2 New Inn A

DWMC 4 v 1 Bridge Bandits

 

Semi Final: 18th December

Oak Apple A 4 v 3 DWMC

Virgin 4 v 0 Maple Leaf Bear Leaves

 

Final: 22nd April

Oak Apple 'A' vs Virgin Tavern

 

Division Two Teamknockout

Quarter Final: 27th November

Bridge Newbies 0 v 4 Oak Apple B

Farriers 4 v 2 Winning Post OJs

Northwick 1 v 4 Camp

Bedwardine 4 v 3 Crown

Semi Final: TBA

Matches Drawn: TBA

Final: TBA

 

Division Three Team Knockout

Quarter Final: 19th February

Horn & Trumpet 3 v 4 Maple Leaf

Heroes 0 v 4 West Midlands

New Inn B 4 v 2 Alma

Plumbers 3 v 4 Blackpole

Matches drawn: 7th February

Semi Final: TBA

Matches drawn: TBA

Final: TBA

 

Division Four Team Knockout

Quarter Final: 19th February

Punchbowl 5 v 2 Bridge B

Swan 4 v 2 Eagle Vaults

Bye: Barboourne Ex

 

11th March:

Winning post B 2 v 4 Berkeley Arms

 

Semi Final: TBA

Matches drawn: TBA

Final: TBA

Divisional Knockouts